Holub Hesenský voláč

Původ: Německo
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1950 zobrazení     0 komentářů

Hesenský voláč je zařazen v seznamu plemen do skupiny voláči, ve které je zapsán pod číslem 317. Původem tohoto plemene je Německo, konkrétně oblast Hesensko.

Plemenné znaky – střední voláč, pyšného, vzpřímeného postoje, kompaktního těla a harmonické linie. Zadní partie těla tvoří jednu třetinu délky holuba. Tělo od konce volete ke konci stehen z profilu tvoří široký pravý úhel. Je živého temperamentu.

Posuzované znaky – celkový dojem, postava, hloubka a šířka těla, volatost, postoj, barva opeření.

Hlavu má hesenský voláč hladkou, zakulacenou s mírným vyklenutým čelem. Oči má zbarveny tmavě oranžově až červeně. Bílé a jiné barevné mutace s mniší kresbou mají tmavé oči. Obočnice bývají úzké a podle základní barvy světlé nebo šedé, nebo tmavé až černé.

Postavou se jedná o středního voláče vzpřímeného těla. Při nafouklém voleti se tělo jeví jako poměrně krátké. Hrudní kost má hesenský voláč dlouhou, stejně jako záda, jsou široká a nazad skloněná.

Mezi hlavní vady těchto ptáků patří malé tělo s krátkým krkem a malá nebo jednostranná volatost. Nežádoucí jsou samozřejmě také nedostatky v kresbě či barvě. Častou vadou je rovněž červená obočnice.

Toto plemeno se kroužkuje kroužkem o průměru 8 milimetrů.

Holub Hesenský voláčNázvy ve světě

Anglicky: Hessian Pouter, Německy: Hessischer Kropfer, Francouzsky: Boulant de Hesse

Foto: www.josef-goetz-hessenkroepfer.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.