Holub Gentský voláč

Původ: Belgie
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 12 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1540 zobrazení     0 komentářů

Gentský voláč je zařazen do plemenné skupiny voláči, ve které je zapsán pod číslem 309. Původ tohoto plemene sahá do Belgie, kde vznikl ve Flandrech ze staroholandského a pomořanského voláče.

Plemenné znaky – je to silný, široký a zavalitý voláč, se vztyčenou přední partií, zadní partie je nesena vodorovně, je velmi volatý a dobře rousný.

Posuzované znaky – celkový dojem, volatost, držení těla, rousy, kresba, barva.

Hlavu má gentský voláč krátkou, dobře zaoblenou s poněkud vyšším čelem. Oči tohoto plemene jsou živé a výrazné. U bílých mutací s modrým ocasem a dominikánů jsou oči tmavé. U ostatních barevných rázů je duhovka oranžová. Obočnice tohoto plemene jsou úzké, jemné, světle masové až tmavé podle barvy opeření. Zobák je středně dlouhý a poměrně silný. U bílých a světlých rázů masový, u tmavých rázů je zbarven tmavě. Ozobí je nevýrazné. Křídla jsou velmi široká a dobře složená, spočívají v ocase, který je široký a poměrně krátký.

Gentský voláč je postavou široký a zavalitý, silný v hrudi. Hrudní kost je dlouhá a zmasilá. Přední partie s voletem je vztyčená.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene patří příliš dlouhé tělo, dlouhé letky a ocas, zkřížená křídla, málo vyvinuté rousy a supí pera, úzká ramena, malé vole, hrubé nedostatky barvy a kresby.

Holub plemene gentský voláč je kroužkován průměrem kroužku 12 mm.

Holub Gentský voláčNázvy ve světě

Anglicky: Ghent Cropper, Německy: Genter Kropfer, Francouzsky: Boulant Gantois

Foto: www.gentsekropper.be

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.