velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8292 zobrazení     0 komentářů

Od roku 1987 byl Elo velký šlechtěn jako rodinný doprovodný pes, založený na starobylých rasách, jako je staroanglický ovčácký pes, čau čau a eurasier. Šlechtění probíhalo přísnou selekcí, přičemž větší důraz byl kladen na požadované chování než na celkový vzhled psa. Existuje hladkosrstá a hrubosrstá verze.

V dnešní době se nejčastěji využívá Elo velký jako doprovodný pes. Toto plemeno je klidný až středně temperamentní, ostražitý, málo štěkající pes, učenlivý a hravý.

Ve styku s ostatními psy a jinými domácími zvířaty se chová snášenlivě. Je mírně dominantní, k cizím lidem zdrženlivý. Není plachý a proti stresu je odolný. Na pohodových procházkách jeví Elo velký nepatrné sklony k divočení. Elo je sebejistý, samostatný pes, který nevyhledává žádné kynologické sportovní aktivity a pouze si vychutnává procházky se svým chovatelem, na kterých se domáhá jeho pozornosti. Nutná je jeho důsledná výchova. Nerad se podřizuje, i když si rychle osvojuje nutná pravidla chování a rychle si zvyká na domácnost chovatele. Robustní elo miluje výběhy do volné přírody. Elo velký není pes vhodný pro městské prostředí. Péče o srst je pro majitele tohoto plemene poměrně snadná, u hrubosrstých jedinců může být péče o něco intenzivnější.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.