velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10414 zobrazení     0 komentářů

Na přání šlechtitelů probíhalo, od roku 1995 šlechtění menšího doprovodného psa křížením velkého Elo s japonským špicem. Šlechtitelské cíle jsou identické s velkým elo, důraz byl tedy kladen na chování výsledného psa spíše než na jeho vzhled. Cílem bylo pouze dosažení menší velikosti.

Dnes se Elo malý využívá především jako doprovodný pes.

Malý elo je přátelský a ostražný pes, který minimálně štěká a nikdy neprojevuje náznak agresivity. Je to sociálně únosný pes, je živější než velký elo, ale není nervózní. I když je Elo malý velice učenlivý, zůstává vždy toto plemeno cílevědomé a poměrně dost sebejisté.

Vzhledem ke své velikosti je Elo malý praktický doprovodný pes, kterého můžeme dobře chovat i v městském bytě. Není to ovšem pes pro domácí kanape ani pro pohodlné lidi. Poněvadž je učenlivý, dá se s mírnou důsledností snadno vychovávat, aniž by přitom ztrácel svou osobnost. Tento pes miluje dlouhé procházky a přiměřené zaměstnání a dokáže se přizpůsobit daným okolnostem, ať už žije u starších lidí, kteří rádi chodí na procházky, nebo v rodině žijící na venkově. Hladkosrstý elo vyžaduje minimální péči o jeho srst, u hrubosrstého elo musí být péče samozřejmě o to intenzivnější.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.