Čínský holub

Původ: Asie
Plemenná skupina: Holubi strukturoví
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2208 zobrazení     0 komentářů

Čínský holub je zařazen do plemenné skupiny holubi strukturoví, ve které je zapsán pod číslem 609. Původ má toto plemeno v severoafricko-španělské oblasti. V polovině 19. Století byli přes Francii dovezeni do Německa, kde poté vznikly některé další barevné rázy.

Plemenné znaky – holub s výraznými pernatými ozdobami, které se nevyskytují u žádného jiného plemena holubů. Je klidné a důvěřivé povahy. Tělo má čínský holub krátké, širokoprsé, nízkého postoje.

Posuzované znaky – jen při klidu holuba mohou zcela vyniknout jeho pernaté ozdoby. Během posuzování klademe důraz na bohatost a tvar pernatých ozdob, stejně jako na typ. Hlava, barva a kresba jsou méně významné.

Hlavu má čínský holub mírně klenutou, mezi očima širokou, čelo je plné. Oči má velké a živé, tmavě jsou zbarveny u bílých, štítníku a barevnoocasých. Červeně až oranžově jsou zbarveny u ostatních rázů. Obočnice tohoto holuba jsou hladké, světlé, nejsou červené.

Mezi hlavní vady náleží dlouhé či úzké tělo, vysoký postoj, rybí hřbet, jednostranné nebo slabě vyvinuté kalhotky, dělený ocas, červené nebo hrubé obočnice. Dále je nežádoucí otevřený nebo přerostlý krční límec.

Tyto ptáky označujeme kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Čínský holubNázvy ve světě

Anglicky: Chinese Owl, Německy: Chinesentaube, Francouzsky: Cravaté Chinois

Foto: www.ktzv-niederwinkling.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.