Čau-čau

Chow chow

Oficiální zkratka v ČR: CHW
Výška v kohoutku: 46-56 cm
Hmotnost: 21-32 kg
Délka života: 11-12 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 205
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9410 zobrazení     0 komentářů

Tento typ psa přežívá již několik tisíciletí. Sloužil dříve jako lovecký a strážný pes a byl podle některých informací i pojídán. Význam výrazu čau čau se dá volně přeložit jako „vševidoucí, ostražitý, chytrý, obratný“. Dnes se toto plemeno nejvíce využívá jako doprovodný pes.

Charakter má Čau-čau velice klidný, je to samostatný a nezávislý pes, velmi ostražitý, k cizím lidem zdrženlivý. Není ochoten se podřizovat, je velmi teritoriální a k cizím psům ve vlastním revíru nesnášenlivý. Zachoval si silně vyvinutý lovecký pud.

Čau-čau je svévolnou osobností, která se dá přiměřeně vychovat jen s citlivým a důsledným přístupem; podřídí se ale pouze osobě, která mu porozumí a dokáže jej vést. Nikdy se z něho nestane pes, který by poslouchal na slovo, na to je příliš nezávislý. Člověk, který se s takovým vztahem spokojí, najde v tomto psovi dobrého společníka. Bude se svým pánem rád chodit na procházky, které ale nesmějí trvat dlouho a nebudou při nich vyžadovány žádné sportovní aktivity. Čau čau miluje pohyb v přírodě, i když dlouhosrstý nesnáší vedro. Zatímco srst dlouhosrstého plemene vyžaduje od majitele tohoto psa intenzivní péči, péče u krátkosrstého je potom naprosto minimální.

Čau-čauNázvy ve světě

Anglicky: Chow Chow

Foto: http://blog.sfgate.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.