Eurasier

Eurasier

Oficiální zkratka v ČR: EUR
Výška v kohoutku: 48-60 cm
Hmotnost: 18-32 kg
Délka života: 13 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 291
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7236 zobrazení     0 komentářů

Od roku 1960 byl Eurasier šlechtěný zprvu jako kříženec vlčího špice s čau čau a od roku 1973 speciálně křížený se samojedem, s cílem vychovat rodinného psa. V dnešním využití je Eurasier klasifikován jako doprovodný pes.

Co se týče charakteru, jsou psi tohoto plemene sebevědomí, klidní, vyrovnaní a ostražití, mají se sice stále na pozoru, ale témě neštěká. K cizím lidem se chová zdrženlivě, k cizím ve vlastním revíru je příležitostné nesnášenlivý. Někteří jedinci mají stále ještě silné vyvinutý lovecký pud. Eurasier je příchylný a jemnocitný a citlivě reaguje na nálady svého chovatele.

Pes navazuje často těsný kontakt se svým chovatelem i jeho rodinou. Vyžaduje důslednou výchovu a porozumění. Podřizuje se pouze jednoznačnému vedení. Poněvadž jeví sklon k mírné dominanci, není vhodným psem pro začátečníky. Platí to zejména pro samce, kteří mohou být někdy dosti agresivní. Ten, kdo eurasierovi porozumí, nalezne v něm aktivního a vytrvalého průvodce, se kterým bude rád spolupracovat, hodně běhat a radovat se ze společného zaměstnání, které ovšem nebude sám iniciovat. Není to pes pro pohodlné lidi a nehodí se do městského bytu. Jeho srst nevyžaduje od majitelů tohoto plemene příliš velkou péči.

EurasierNázvy ve světě

Anglicky: Eurasier

Foto: http://www.pgarazze.altervista.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.