Holub Moravský voláč sedlatý

Původ: Morava
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 9 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2713 zobrazení     0 komentářů

Holub plemene moravský voláč sedlatý je zařazen do plemenné skupiny voláči. V této skupině je zapsán pod číslem 311. Původem tohoto holuba je Morava.

Plemenné znaky – holub ze skupiny středních voláčů, vysoké a vzpřímené postavy, vyskytují se jen v sedlatém rázu. Hlava je zdobena špičatou chocholkou. Vyniká vitalitou a plodností.

Posuzované znaky – celkový dojem, tělesné tvary, krk a volatost, postoj a držení těla, barva a kresba, obočnice a zobák.

Hlavu má moravský voláč sedlatý přiměřeně velkou, delším obloukem klenutá, čelo mírně vyklenuté. Je zdobena v záhlaví pravidelnou špičatou chocholkou. Oči tohoto plemene jsou tmavé, obočnice hladké, světlé a červené. Zobák dosahuje střední délky, je světlý až narůžovělý, ozobí je málo vyvinuté, hladké s bílým popraškem. Ocas je přiměřeně dlouhý, dobře složený a nedotýká se země. Končetiny jsou kratší, neopeřené a s užším postojem. Drápky jsou zbarveny světle.

V chovech se moravští voláči sedlatí vyskytují sedlatí – černí, modří, červení, žlutí a stříbrní.

Mezi velké vady náleží malá a nevzpřímená postava, chybný postoj, krátký krk, slabá volatost, tmavý zobák a drápky, kapka na hlavě. Nepravidelná, nevyvinutá příliš nízko posazená nebo lasturovitá chocholka.

Toto plemeno holuba označujeme kroužkem o průměru 9 milimetrů.

Holub Moravský voláč sedlatýNázvy ve světě

Anglicky: Morovian Magpie Cropper, Německy: Mahrischer Elsterkropfer, Francouzsky: Boulant Pie de Moravie

Foto: www.animalpet.ro

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.