Holub Moravský bělohlávek

Původ: Morava
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 9 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2535 zobrazení     0 komentářů

Moravský bělohlávek je zařazen do plemenné skupiny voláči, ve které je zapsán pod číslem 321. Původem pochází toto plemeno z Moravy.

Plemenné znaky – holub ze skupiny středních voláčů, vyšší a vzpřímené postavy, se silnější stavbou těla a dobrou volatostí. Hlava je zdobena špičatou chocholkou.

Posuzované znaky – celkový dojem, tělesné tvary, volatost, krk, postoj a držení těla, barva a kresba, chocholka, barva zobáku, oči a obočnice.

Moravský bělohlávek má přiměřeně velkou hlavu, mírně klenutou. V záhlaví je zdobena špičatou a dobře učísnutou chocholkou. Oči jsou u všech barevných rázů tmavé. Červení, černí a žlutí ptáci mají obočnice červené, ostatní světlé, až šedé.

Zobák má středně dlouhý, ozobí je malé s bílým popraškem. Horní zobák je u všech rázů světlý. Černí, modří a červeně plaví mohou mít dolní zobák tmavý. U ostatních rázů je celý zobák vždy světlý.

Krk je vztyčený, dlouhý. Vole je dobře vyvinuté, hruškovité, v dolní části široké a pod zobák dobře přitažené a mírně podvázané.

V chovech se moravský bělohlávek vyskytuje v celé řadě barevných rázů. Jsou buď jednobarevní, kapratí, barevnopruzí nebo bělopruzí.

Toto plemeno holuba označujeme kroužkem o velikosti 9 milimetrů.

Holub Moravský bělohlávekNázvy ve světě

Anglicky: Bohemian Cropper, Německy: Mahrischer Weisskopfkropfer, Francouzsky: Boulant á téte blanche de Moravie

Foto: harepigeonlove.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.