Holub Nikolajevský rejdič

Původ: Ukrajina
Plemenná skupina: Nezařazen
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1857 zobrazení     0 komentářů

Holub plemene nikolajevský rejdič není zařazen do žádné plemenné skupiny. Vyšlechtěn byl na Ukrajině, konkrétně ve městě Nikolajevsk.

Plemenné znaky – silný, dlouhý, nízký rejdič s nápadně vyklenutou hrudí, charakteristických letových vlastností (stoupavý let).

Posuzované znaky – celkový dojem, exteriérové předpoklady zvláštních letových vlastností, šířka letek a ocasních per, kvalita opeření a síla křídel, ostatní tělesné znaky.

Hlavu má nikolajevský rejdič zaobleně protáhlou, sušší a užší. Může být i široká lasturovitá chocholka. Oči jsou v bílém peří tmavé, v barevném žluté, až oranžové, mohou být i perlové. Obočnice bývají úzké, světlé, nebo podle barvy peří. Nikolajevský rejdič má delší zobák, který je poměrně tenký a má světlou barvu. Křídla jsou naopak silná a také dlouhá, dobře složená, nepříliš pevně přiléhající k tělu. Ocas má toto plemeno dlouhý a široký, složený z 12-16 velmi širokých a pružných ocasních per, v přímé linii se hřbetem. Opeření je široké a přilehlé.

Mezi vady tohoto plemene náleží červené obočnice, vady struktury peří, nemotorná postava, hranatá hlava, vodorovné držení těla.

Nikolajevský rejdič se označuje kroužkem o velikosti 8 milimetrů.

Holub Nikolajevský rejdičNázvy ve světě

Německy: Nikolaewer Tummler

Foto: www.holubnik.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.