Anglický toy teriér

Toy Terrier

Oficiální zkratka v ČR: ATT
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 2,7-3,6 kg
Délka života: 13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 13
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5476 zobrazení     0 komentářů

Původem je Anglický toy teriér malé plemeno manchesterského teriéra, původně šlechtěné jako pracovní pes na hubení škodlivých hlodavců, především pak potkanů. Čím více potkanů ve stanoveném čase pes v aréně zadávil, tím více peněz vydělal na sázkách jeho pán. Svým drobným vzrůstem to byl přesně pes do kapsy pánova saka, kde chránil vydělané peníze před kapsáři. I když trpasličí teriéři existovali již dříve, odvozuje se tento drobný a hbitý pes od potomků a kříženců s italským chrtíkem.

Anglický toy teriér je dnes nejčastěji využíván jako doprovodný pes. Anglický toy teriér je velmi ostražitý, sebevědomý a klidný pes, který je přátelský a velmi vázaný na svého pána. K cizím lidem se chová nepřístupně.

Je to příjemný doprovodný pes, který nemá zájem sám se toulat. Je sice snadno vychovatelný, ale nezapře přitom typickou povahu teriéra. Známý je svou vytrvalostí, je hbitý, živý, hravý a miluje se svým pánem vycházky do přírody, které nemusí být zpestřovány sportovními aktivitami. Anglický toy teriér je ideálním psem do městského prostředí a bezkonfliktním průvodcem na různých cestách. O jeho hustou a krátkou srst se snadno pečuje, neposkytuje mu však žádnou ochranu před nepříznivým počasím.

Anglický toy teriérNázvy ve světě

Anglicky: English Toy Terrier

Foto: http://www.completedogsguide.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.