Yorkšírský teriér

Yorkshire Terrier

Oficiální zkratka v ČR: YT
Výška v kohoutku: 23 cm
Hmotnost: 3,2 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 86
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8216 zobrazení     3 komentáře

 Původně je Yorkšírský teriér lovec potkanů, který byl již v minulosti křížen s jinými plemeny psů, jako byli skajteriér a maltézský psík. Vyšlechtěné plemeno se stalo atraktivním doprovodným psem. Dne se Yorkšírský teriér využívá nejčastěji jako doprovodný pes.

Neposedný pes s překypujícím temperamentem. Rozpustilý a sebevědomý, často se přeceňuje. Je sociálně únosný a dobře se chová i ve skupinovém chovu. S cizími příslušníky plemene udržuje kontrolovaný kontakt, je inteligentní a učenlivý, také ale velmi ostražitý a štěkavý.

Doprovodný teriér s permanentně dobrou náladou, který potřebuje důslednou a laskavou výchovu. Pokud jej ponecháme bez vedení a rozmazlíme, stane se z něj domácí tyran. Jinak je Yorkšírský teriér ale vytrvalý, zdatný doprovodný pes, který rád chodí na procházky s lidmi. Yorkšírský teriér má rád i dostatečný pohyb a také vyžaduje po svém pánovi dostatečné zaměstnání. Vášnivě pronásleduje myši. Je ideálním bytovým a městským psem a dobrým průvodcem na různých cestách. Dokáže se přizpůsobit každé situaci. Srst tohoto plemene nelíná. Zvláštní péči vyžaduje potom srst, dosahuje-li až na zem, které je věnována mimořádná pozornost na výstavách.

Yorkšírský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Yorkshire Terrier

Foto: http://puppytoob.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

15.10.2019, 20:19
Dostala jsem kontakt od Luci salon;umřel mi jorksirek a líčí dala kontakt na vas Lucinka dala na vas měla bych zájem jorksirsky teriér,Jana Berankova
10.04.2016, 10:44
Já mám tyto dva psi doma opravdu jsou to společenská zvířata☺
19.05.2015, 22:36
Podla vas tieto topanky čo su uplne na vrchu http://bulltique.sk/oblecenie/topanky-pre-psov
môže pes nosiť aj v byte na kachličkách? alebo len vonku?
Ďakujem, Filip