Australský silky teriér

Australian Silky Terrier

Oficiální zkratka v ČR: SIT
Výška v kohoutku: 23 cm
Hmotnost: 3,5-4,5 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 236
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4367 zobrazení     0 komentářů

Jeho křížení bylo zahájeno v roce 1820 s jednou hrubosrstou fenou s ocelově modrou srstí, kříženou s dandie dinmont teriérem. Později došlo ke zkřížení s australským a yorkšírským teriérem, což je zřejmě i poslední článek geneze „silkiho". Než se dostal do Evropy, stal se Australský silky teriér velmi oblíbeným v Severní Americe. Dnes se toto plemeno nejčastěji využívá jako rodinný doprovodný pes.

Charakter má Australský silky teriér živý, ostražitý a přátelský, je to domácí průvodce, sociálně únosný, inteligentní a snadno vychovatelný.

Australský silky teriér vykazuje rysy typického teriéra, tj. sebevědomí, vstřícnost a stále ještě na odchytu potkanů zainteresovaný postoj. Je ale i družným, hravým, poslušným a temperamentním psem, který miluje výběhy do volné přírody, přiměřené zaměstnání a pohyb. Miluje procházky a vydrží se i dlouho toulat krajinou. Dokáže se přizpůsobit nejrůznějším životním situacím a je spokojený jak u starších lidí, tak u temperamentní rodiny v městském bytě. Australský silky teriér je sice malý vzrůstem, ale jinak je to pevně stavěný pes, který nesmí být rozmazlován. Jeho hedvábná srst, která nedosahuje až k zemi, vyžaduje od majitele tohoto plemene pravidelnou péči. Nelíná.

Australský silky teriérNázvy ve světě

Anglicky: Australian Silky Terrier

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.