Miniauturní bulteriér

English Bull Terrier - Miniature size

Oficiální zkratka v ČR: MBT
Výška v kohoutku: 25-35,5 cm
Hmotnost: 9-15 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 11
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7934 zobrazení     0 komentářů

I když již dříve existovaly miniaturní formy bulteriéra, probíhá dále jeho šlechtění podle stejného standardu. V dnešní době se miniaturní bulteriér nejčastěji využívá jako doprovodný pes.

Tato trpasličí forma psů je živější a agilnější než velký bulteriér, jinak se projevuje se stejnou suverenitou a sebejistotou, i když má méně vyvinuté dominantní chování. Pokud je provokován, nevyhýbá se při setkání s jinými psy žádnému konfliktu. K jeho vlastnostem patří také ostražitost a obranyschopnost. V pohodových situacích se chová k lidem klidně, přátelsky a disciplinovaně.

Vzhledem k menší velikosti tohoto bulteriéra je jeho chov snadnější, i když má silnou osobnost, kterou se umí vždy prosadit. Miniaturní bulteriér vyžaduje důslednou a laskavou výchovu. Miluje velice nejrůznější sportovní aktivity, při kterých rád spolupracuje s jeho cvičitelem. Je to malý silák s laskavým charakterem, zasluhující si respekt jak od přátel, tak samozřejmě i od cizích lidí.

I když je schopen vybudovat si k chovateli silný citový vztah, nikdy se zcela nepodřídí jeho potřebám. Pokud má dostatek pohybu, je to příjemný bytový pes. Jeho srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene minimální péči.

Miniauturní bulteriérNázvy ve světě

Anglicky: English Bull Terrier - Miniature size

Foto: http://www.nextdaypets.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.