Český teriér

Czech Terrier

Oficiální zkratka v ČR: CT
Výška v kohoutku: 27-29 cm
Hmotnost: 6-10 kg
Délka života: 12 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 246
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3448 zobrazení     0 komentářů

Český teriér je křížencem skotských a sealyhamských teriérů. Byl šlechtěn od roku 1949 českým kynologem F. Horákem jako norník pro hon na lišku a jezevce. Oficiálně byl uznán FCI v roce 1963. Český teriér není znám pouze na území České republiky, ale dokonce i daleko za našimi hranicemi. Dnes se Český teriér využívá nejčastěji jako rodinný doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je Český teriér klidný, neagresivní a snadno ovladatelný, veselý společník, k cizím lidem poněkud zdrženlivý. Je to vysloveně mírný, inteligentní pes, ochotný se podřídit svému okolí.

Tento poslušný teriér je také ideálním průvodcem starších lidí, kteří často chodí na procházky, ale hodí se i do činorodých rodin. Český teriér se dokáže doslova vyřádit v různých psích aktivitách i s dalšími psy téhož plemene. Dá se snadno vychovávat, je velmi příchylný a má dobře vyvinutý lovecký pud. Je vhodným psem pro kynologické nováčky i chovatele, kteří nemají zájem o jeho stálé vedení. Je příjemným společníkem do bytu, stejně jako do městského prostředí. Podmínkou je, že má dostatek možností k výběhu. Jeho hedvábná srst se musí stříhat a také často česat, aby nedocházelo k jejímu možnému zplstnatění. Pes potom téměř nelíná.

Český teriérNázvy ve světě

Anglicky: Czech Terrier

Foto: http://www.terier.sk

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.