Bulteriér

Bullterrier

Oficiální zkratka v ČR: BT
Výška v kohoutku: 50-55 cm
Hmotnost: 24-30 kg
Délka života: 13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 11
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5772 zobrazení     2 komentáře

Bulteriér je křížencem starých anglických krátkosrstých teriérů s buldokem. Cílem bylo vyšlechtit silné a také obratné plemeno pro arény s psími zápasy. Po jejich zákazu je Bulteriér šlechtěn jako výstavní pes.

Jíž více než sto let je toto plemeno využíváno jako doprovodný pes. Bulteriér je velmi sebevědomý, pasivně dominantní pes, který se prosazuje svou silou, ignorancí a svéhlavostí. Zejména samci se chovají k cizím psům velmi nesnášenlivě a nevyhýbají se také žádným potyčkám. V poklidných situacích se chovají velice přátelsky a netečně, v konfliktních situacích jsou připraveni k aktivní obraně svoji i jejich pána.

Bulteriér bezpodmínečně vyžaduje zkušenou ruku svého pána, stejně jako laskavou a důslednou výchovu. Není to rozhodně pes určený pro začátečníky. V rodině musí bezpodmínečně převládat jednoznačné vedení. Po splnění těchto podmínek se z něho stává vysloveně milý doprovodný pes, plně oddaný svému pánovi. Je to pes určený především pro sportovně založené lidi, kteří mají v úmyslu se psem něco podnikat. Chovatelé tohoto plemene si musí být ovšem vědomi, že bulteriéři se nikdy nevzdají své silné osobnosti a nikdy se zcela nepodřídí. Péče o jeho krátkou srst je poměrně snadná.

BulteriérNázvy ve světě

Anglicky: Bull Terrier

Foto: http://www.staffy-bull-terrier.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

07.04.2022, 13:54
Bullterier je pes typu bull. Ač je vnímán jako bojovné plemeno je to spíše klidný domácí mazlíček milující děti.
24.11.2017, 10:23
Miluju bullterriéry, co bych za ně dala. Stačí když ho vidím a doslovně se radostí rozbrečím :3