Skye teriér

Skye Terrier

Oficiální zkratka v ČR: SKY
Výška v kohoutku: 23-25 cm
Hmotnost: 12-17 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 75
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2776 zobrazení     0 komentářů

Původem je toto plemeno skotský lovecký teriér z ostrova Skye v Hebridách. Původně to byl vysloveně tvrdý a ostrý teriér pro lov lišek, později šlechtěný jako výstavní a doprovodný pes. Skye teriér v moderní šlechtěné podobě již není vhodným psem pro potřeby lovu.

Dnes je toto plemeno využíváno nejčastěji jako doprovodný pes. Charakterově je Skye teriér velmi svévolný, samostatný, velký, mohutný a energický pes na krátkých končetinách. Cizím lidem nic neodpouští a vymáhá si u nich respekt. Toto plemeno je zcela fixované na svého chovatele. Cizí psy stejného plemene, ale i jiného, ve svém okolí nesnáší. Projevuje se jako vyslovený ignorant. Ze své podstaty není Skye teriér agresivní, ale když ho něco vyprovokuje, dokáže bleskurychle vyrazit. Je ostražitý, málo štěká a v nebezpečí je pro svého pána dobrým ochráncem.

Skye teriér je silnou psí osobností, u které je nutná důsledná výchova a jednoznačné vedení. Ten kdo mu porozumí, získá v něm oddaného přítele. Je to pesurčený pro poklidné lidi, kteří rádi chodí se svým psem na procházky a neprojevují žádné sportovní ambice. Skajteriér je dobrým bytovým a městským psem. Jeho dlouhá srst vyžaduje od majitele tohoto plemene intenzivní péči.

Skye teriérNázvy ve světě

Anglicky: Skye Terrier

Foto: http://www.loveofbreeds.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.