West highland white teriér

West Highland White Terrier

Oficiální zkratka v ČR: WHW
Výška v kohoutku: 28 cm
Hmotnost: 7,5 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 85
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5039 zobrazení     0 komentářů

Skotský lovecký teriér je norník, vyšlechtěný z plemene cairn teriérů. Náhodně bíle zbarvená štěňata byla původně zakázaná a vyloučená z chovu. Přesto se ale jeden z loveckých pánů odhodlal k jejich dalšímu šlechtění, čímž vznikl tento rozmarný div přírody.

V 90. letech 20. století se „westie" stal módním psem. Dnes se West highland white teriér využívá nejčastěji jako rodinný doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je West highland white teriér aktivní, neohrožený a robustní pes s velkou dávkou sebevědomí. Je hodně ostražitý, s oblibou štěká a k lidem se chová přátelsky. Cizí psy ve svém revíru ovšem nesnáší. Mnoho westie si uchovalo dodnes svůj lovecký pud.

Poté co se toto plemeno stalo módním, je na trhu šlechtěných psů velkým hitem. Při jeho výchově je však nezbytná určitá důslednost. I tak se bude chtít westie vždy proudit a svého pána vyzkoušet. Je přizpůsobivým rodinným psem, který s oblibou vychází na procházky. Nemá však žádné sportovní ambice, pouze vyžaduje hravé zaměstnání. Je proto dobrým hýlovým psem v městském prostředí. Bělost srsti zůstává v běžném denním životě zachována pouze při pečlivém ošetřování a po pravidelném trimování. Potom srst tohoto plemene téměř nelíná.

West highland white teriérNázvy ve světě

Anglicky: West Highland White Terrier

Foto: http://puppyparadise.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.