Cairn teriér

Cairn Terrier

Oficiální zkratka v ČR: CR
Výška v kohoutku: 28-31 cm
Hmotnost: 6,5-7,3 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 4
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4031 zobrazení     0 komentářů

Cairn teriér je skotský pracovní teriér, původem ze skotského ostrova Skye, nasazovaný k nahánění lišek ohrožujících stáda ovcí a k hubení hlodavců. Patří k nejstarším teriérům Skotska. Dnes se nejčastěji využívá toto plemeno jako rodinný doprovodný pes.

Cairn teriér je aktivní, hbitý, obratný, odolný a hravý teriér, který je i nebojácný a veselý. Má sebejisté a nezávislé chování. Není sice agresivní, ale nevyhýbá se žádnému konfliktu, i když někdy přeceňuje svoje síly. K lidem se chová Cairn teriér přátelsky. Je ostražitý a rád štěká. Vyznačuje se inteligencí a učenlivostí.

Cairn teriér (vyslovujeme kernteriér) je v podstatě samostatným psem, vyžadujícím od svého pána důslednou výchovu a jednoznačné vedení, připraven kdykoliv jí znovu otestovat. Na kontakt s cizími psy i na podřízené chování si musí zvykat již od období štěněte. Poté se z něj stává příjemný, laskavý a velmi zábavný společník v životě jak na venkově, tak i ve městech. Tento robustně stavěný malý teriér je silnou osobností, kterou si oblíbila zejména mužská část společnosti. Jeho hustá srst, která je výborně přizpůsobená prostředí, v němž žije, se formuje pouze cupováním. Potom líná jen velmi nepatrně.

Cairn teriérNázvy ve světě

Anglicky: Cairn Terrier

Foto: http://www.i-love-dogs.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.