Dandie dinmont teriér

Dandie Dinmont Terrier

Oficiální zkratka v ČR: DDT
Výška v kohoutku: 20-28 cm
Hmotnost: 8,2-11 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 168
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3449 zobrazení     0 komentářů

Dandie dinmont teriér je starý skotský lovecký teriér, který byl pojmenován podle postavy z jednoho románu W. Scotta. Později se stal Dandie dinmont teriér módním psem. V dnešní době se toto plemeno nejvíce využívá jako doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je Dandie dinmont teriér nebojácný a pracovitý teriér, inteligentní, rozhodný a svéhlavý. Když je třeba, je velmi tichý, ale jakmile je to možné, stává se naopak velmi čilým. K cizím lidem si drží Dandie dinmont teriér odstup. V rodině chovatele se chová vlídně a družné, je ostražitý a ozývá se dojemným hlasem; jen obtížně se dá vyvést ze svého klidu. Pokud k tomu dojde, reaguje velmi prudce. Je vášnivým likvidátorem hlodavců.

Dandie dinmont teriér je psem vhodným pro rozumné a poklidné lidi, méně se pak hodí do rodiny s dětmi. Vyžaduje od svého majitele důslednou výchovu a správné vedení, uchovává však stále svou nezávislost. Je to svérázná osobnost, která se výborné hodí do společnosti povahově stejně lidí. Tento robustní a malý bojovník je mezi psy tzv. mudrcem. Je to velmi příjemný bytový pes a dobrý průvodce na cestách. Jeho měkkou srst musíme pravidelně formovat, ale nemusí být vyholována. Srst tohoto plemene téměř nelíná.

Foto: http://www.vetstreet.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.