Jack Russell teriér

Jack Russell Terrier

Oficiální zkratka v ČR: JRT
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 5-6 kg
Délka života: 15 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 345
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3471 zobrazení     0 komentářů

Jde o malé plemeno původního anglického foxteriéra, pojmenovaného podle jeho šlechtitele. Teprve po dlouhém šlechtění na australském území bylo toto plemeno uznáno i v Anglii. Jack Russell teriér se vzhledem a povahovými rysy jen málo liší od o něco klidnějšího vysokonohého Parson Russel teriéra.

Dnes je Jack Russell teriér využíván jako lovecký pes, vhodný pro norování; doprovodný pes loveckým pudem.

Charakterové je Jack Russell teriér živý, ostražitý a aktivní teriér. Je smělý, nebojácný, klidný a odvážný, k lidem přátelský, k cizím psům příležitostně nesnášenlivý.

Po mnoho generací byl Jack Russell teriér šlechtěn jako doprovodný pes, a je proto vhodným rodinným psem pro aktivní lidi. S oblibou štěká a zůstává hravý až do vysokého stáří. Je vášnivým účastníkem různých kynologických aktivit.

Na cizí psy a podřízené chování jej musíme uvykat již od období štěněte. Pokud jej budeme důsledně vychovávat a podřizovat jednoznačnému vedení, bude toto plemeno dobrým psem i pro začátečníky v oblasti kynologie. Při přiměřeném vytížení z něho bude přizpůsobivý doprovodný pes i pro městské prostředí. Jeho hrubá nebo hladká srst nevyžaduje velkou práci. Hladká srst ale silně líná.

Jack Russell teriérNázvy ve světě

Anglicky: Jack Russell Terrier

Foto: http://thelife-animal.blogspot.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.