Kerry blue teriér

Kerry Blue Terrier

Oficiální zkratka v ČR: KBT
Výška v kohoutku: 46-50 cm
Hmotnost: 15-18 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 3
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4262 zobrazení     1 komentář

Kerry blue teriér je staré irské plemeno teriéra z regionu „Ring of Kerry", kde strážil na selských usedlostech, sháněl dobytek, decimoval stavy hlodavců a účastnil se soubojů s jezevci, na které se uzavíraly sázky.

Dnes Kerry blue teriér využíván jako doprovodný pes. Charakterově je toto plemeno temperamentní, inteligentní a spolehlivý pes, který je také dobrým hlídačem a ochranným psem. Nepatří mezi zuřivé štěkavce. Je pracovitý a sebevědomý, ale svéhlavý a obtížně zvladatelný. K cizím lidem se chová nepřístupně a nestrpí kolem sebe cizí psy. Kerry blue teriér má dobře vyvinutý lovecký pud.

Kerry blue teriér je elegantní pes, který ale rozhodně není vhodný pro začátečníky. Potřebuje po svém pánovi důslednou výchovu a jasné vedení, které je schopen kdykoliv znovu otestovat. Je velmi živý, chápavý a vyžaduje zaměstnání. Rád aportuje, a to i z vody. Není to pes pro domácí kanape, ale pro sportovně založené lidi, kteří jsou ochotni s tímto teriérem něco podnikat, např. provozovat různé kynologické disciplíny. Štěňata přicházejí na svět s černou srstí, která se teprve později mění na modrou. Srst je značně měkká, bohatá a zvlněná, musí se tvarovat nůžkami a vyžaduje i pravidelnou péči. Potom nelíná.

Kerry blue teriérNázvy ve světě

Anglicky: Kerry Blue Terrier

Foto: http://www.akc.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

31.05.2021, 17:15
tento,pes,je,vyšlechtěn,ve,skocku