Lakeland teriér

Lakeland Terrier

Oficiální zkratka v ČR: LT
Výška v kohoutku: 37 cm
Hmotnost: 6,8-7,7 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 70
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5837 zobrazení     0 komentářů

Lakeland teriér je teriér z jezerní oblasti Lake District (odtud jeho cizí jméno) s rozsáhlým chovem ovcí, určený k pronásledování a zneškodnění lišek. Nešlo tedy jen o sportovní zálibu. Jako plemeno byl Lakeland teriér šlechtěn od roku 1912.

V dnešní době je toto plemeno využíváno jako rodinný doprovodný pes.

Lakeland teriér je veselý, nebojácný, hbitý při pohybu, chladnokrevný, k lidem přátelský a sebejistý - to jsou nejtypičtější povahové rysy tohoto teriéra. Při partnerských kontaktech se nevyhýbá půtkám. Je velmi ostražitý a vždy pozorný, uchovává si vášnivý lovecký pud.

Ovladatelný a přizpůsobivý doprovodný pes, který se dá s mírnou důsledností snadno vychovávat. Lakeland teriér je inteligentní, příchylný a velmi milý, oddaný svému pánovi. Nikdy se ale nevzdá své osobnosti. Tento příjemný bytový a doprovodný teriér vyžaduje pohyb a zaměstnání. Není vhodný pro nervózní ani pohodlné lidi. Miluje život jak na venkově, tak v luxusním městském bytě, ovšem vždy za předpokladu, že mu umožníme výběh do volné přírody a poskytneme mu i odpovídající za-městnání, při kterém je třeba počítat s jeho loveckým pudem. Srst tohoto plemene musíme trimovat. Potom nelíná a péče o ni je snadná.

Lakeland teriérNázvy ve světě

Anglicky: Lakeland Terrier

Foto: http://www.irishdogs.ie

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.