Border teriér

Border Terrier

Oficiální zkratka v ČR: BRT
Výška v kohoutku: 25-28 cm
Hmotnost: 5,1-5,9 kg
Délka života: 13 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 10
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5577 zobrazení     0 komentářů

Border teriér pochází z pohraniční oblasti mezi Anglií a Skotskem (border - hranice). Byl využíván při jezdeckých vánicích na lišku. Aby stačil běžícím koním, musel být rychlý a vytrvalý, a pokud měl vyhánět lišky z nor, musel být i přiměřeně malý.

V Anglii se Border teriér využívá často jako lovecký pes, jinak rodinný doprovodný pes.

Představuje souhrn zábavných vlastností a lovecké ostrosti. Co se týče charakteru, je velmi živý a statečný. Je sociálně únosný, a poněvadž je téměř vždy nasazován ve smečce, nejsou mu dovoleny žádné psí potyčky. Border teriér je velmi příjemný, hravý, ohleduplný a učenlivý pes.

Border teriér se dá snadno vychovávat, rychle se sžije s rodinou a většinou se v ní vyskytuje jako další chovaný pes. Je vytrvalým průvodcem pro sportovně založené lidi. Miluje změnu a pohyb a chová se, jako by byl pořád na lovu. Při přiměřeném vytížení je z něho dobrý bytový pes, i když se jako robustní bouřlivák Border teriér rád zdržuje ve volné přírodě. Nevadí mu ani nepřízeň počasí a cítí se hodně dobře jak v koňské stáji, tak i ve společnosti osamělého člověka, srst tohoto plemene se tvaruje a upravuje prsty. O srst se majiteli těchto psů velice snadno pečuje a také línání je nepatrné.

Border teriérNázvy ve světě

Anglicky: Border Terrier

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.