Brazilský teriér

Brasilian Terrier

Oficiální zkratka v ČR: BRA
Výška v kohoutku: 35-40 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 341
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6845 zobrazení     0 komentářů

Brazilský teriér je potomek teriérů importovaných Evropany a křížených s domácími přístavními psy. Výsledné plemeno teriéra se osvědčilo zejména při hubení potkanů. Tento „Fox Paulistinha" byl národním psem Brazílie. Může se u něj vyskytovat i dědičně fixovaný krátký ocas.

Dnes se Brazilský teriér využívá jako rodinný doprovodný pes.

Brazilský teriér je velmi živý, čilý, inteligentní a vždy aktivní, nikdy však nervní, doprovodný pes. Je velmi příchylný a úzce vázaný na svého chovatele. K lidem, které zná, je přátelský a důvěřivý, zatímco k cizím lidem se chová zdrženlivé. Je sociálně únosnější a snadněji ovladatelný než některá jiná plemena teriérů. Brazilský teriér je ostražitý, ale ne kousavý.

Protože jde o nekomplikované, velmi přizpůsobivé plemeno, jsou to i pro začátečníka snadno chovatelní psi. Brazilský teriér sice rád uvítá různé akce a zaměstnání se svým chovatelem, ale nevynucuje si je. Je to velmi příjemný a čistý bytový pes a dobře se mu daří i v městském prostředí. Brazilský teriér je vytrvalým průvodcem sportovně založených lidí, využitelný pro různé sportovní aktivity, jako jsou například agility. Péče o jeho krátkou srst nečiní pro majitele tohoto plemene žádné potíže.

Brazilský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Brasilian Terrier

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.