Německý lovecký teriér

Deutscher Jagdterrier

Oficiální zkratka v ČR: JGT
Výška v kohoutku: 33-40 cm
Hmotnost: 7,5-10 kg
Délka života: 14 let
FCI: III. - Teriéři
Číslo standartu: 103
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
12.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3609 zobrazení     0 komentářů

Základem tohoto plemene jsou kříženci černočerveného foxteriéra a anglického loveckého teriéra.

Německý lovecký teriér je všestranně využitelný lovecký pes, používaný zejména jako slídič pro potřeby norování. Je využíván i při lovu vodní zvěře, jako stopař, a využívá se též jako portovací pes a barvář s dobře vyvinutým čichem.

Německý lovecký teriér je smělý, tvrdý, pracovitý a vytrvalý pes s velkou vitalitou a temperamentem. Je velmi samostatný a nezávislý, s náruživým smyslem pro lov. Má minimálně vyvinutý pud sebezáchovy, takže napadá i dobře se bránící zvěř, například černou, a je ochoten riskovat i své zranění. Unesen loveckou vášní odmítá poslušnost i kontakt s lovcem.

Německý lovecký teriér je typický lovecký pes, při jehož šlechtění šlo především o prvky chování podporující strategii lovu. Patří mezi tyto vlastnosti zejména smělost a ostrost. Není to žádný rodinný či doprovodný pes ani pes pro sváteční lovce. Německý lovecký teriér patří pouze do rukou zkušeného kynologa nebo profesionálního myslivce. V rodině je veselý a milý. Hrubá stejně jako hladká srst nevyžaduje od jeho majitele žádnou velkou péči. Pro potřeby lovu se tomuto plemeni často kupíruje ocas.

Německý lovecký teriérNázvy ve světě

Anglicky: German Hunting Terrier, Německy: Deutscher Jagdterrier

Foto: http://www.besfern.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.