Leonberger

Leonberger

Oficiální zkratka v ČR: L
Výška v kohoutku: 65-80 cm
Hmotnost: 60-80 kg
Délka života: 10-11 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 145
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3715 zobrazení     0 komentářů

Kolem roku 1840 vyšlechtil městský radní z Leonbergu novou rasu psa. Ke křížení využil bernardýna, pyrenejského horského psa, landseera a další, čími vyšlechtil plemeno, které se podobalo lvu ve znaku města a dostalo název Leonberger.

Dnes se Leonberger nejčastěji využívá jako strážný a doprovodný pes.

Leonberger je poměrně sebejistý a nebojácný doprovodný pes středního temperamentu. Toto plemeno je silně teritoriální, ostražité a obranyschopné. K cizím psům je ve vlastním teritoriu Leonberger spíše nesnášenlivý.

Leonberger vyžaduje důslednou výchovu a jednoznačné zařazení. Od raného věku mu musí být vtiskovány požadované charakterové vlastnosti a musí být i vhodně socializován. Výchově rychle rostoucího silného psa musí být od jeho majitele věnována náležitá péče. S oblibou se zdržuje ve volné přírodě a bezpodmínečné vyžaduje životní prostor a kontakt s rodinou, ve které Leonberger žije. Není to pes pro začátečníky ani pro chovatele angažované ve sportovních aktivitách psů. Je schopný složit zkoušky vodícího psa a může se z něj stát i dobrý stopařský pes. Leonberger stojí svým chováním velmi blízko ochráncům stád. Jeho dlouhá srst vyžaduje pouze minimální péči.

LeonbergerNázvy ve světě

Anglicky: Leonberger

Foto: http://puppydogweb.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.