Italský corso pes

Cane Corso Italiano

Oficiální zkratka v ČR: CC
Výška v kohoutku: 58-68 cm
Hmotnost: 38-50 kg
Délka života: 11 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 343
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9435 zobrazení     1 komentář

Italský corso pes je potomek římských molossů, který se udržel na farmářských dvorech v jižní Itálii jako hlídací a honácký pes. Jako plemeno byl Italský corso pes uznán teprve před několika lety. Využíván byl i při lovu vysoké zvěře.

Dnes je využíván především jako strážný, ochranný, policejní a stopařský pes. Italský corso pes je temperamentní osobnost. Jeho chování je silně teritoriální, takže ve svém rajónu nesnese žádného cizího psa. V cizím prostředí se chová toto plemeno spíše zdrženlivě až neutrálně, ale je velmi vázaný na rodinu, ve které žije.

Italský corso pes je určen pro zkušeného chovatele, který mu dokáže poskytnout citlivou a důslednou výchovu a stanoví mu jeho úlohu ve smečce nebo v rodině. Takováto ujasňující socializace je nutná stanovovat od raného věku štěňat. Italský corso pes vyžaduje dostatečný pohyb a pověřování různými úkoly. Italský corso pes není plemeno pro příliš pohodlné lidi a není vhodné ani v městských aglomeracích nebo v bytové zástavbě. Italský corso pes vyžaduje vlastní revír, který by mu poskytoval dostatek možností k pohybu. Jen tak se dá tento pes vhodně využít. Starání se o srst těchto psů nevyžaduje po majiteli plemene nijak velkou péči.

Italský corso pesNázvy ve světě

Anglicky: Cane Corso Italiano

Foto: http://www.corsoluv.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

04.09.2016, 19:26
Kde ho můžu koupit nepotřebuju pp potřebuju pejska pro svého syna