Bulmastif

Bullmastiff

Oficiální zkratka v ČR: BM
Výška v kohoutku: 61-69 cm
Hmotnost: 41-59 kg
Délka života: 11 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 157
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7329 zobrazení     0 komentářů

Původem byl Bulmastif ochranný pes a také pomocník hajných. Jde o křížence mezi mastifem a buldokem, který měl zadržet, ale ne zranit pytláky. Později bylo toto plemeno využíváno i jako policejní pes.

Jeho dnešní využití spočívá i jako hlídací a rodinný doprovodný pes.

Co se týče charakterů, je Bulmastif plemeno živého naturelu. Jsou to ostražití, inteligentní, učenliví, teritoriální a velmi sebejistí, klidní a dobře využitelní psi.

Bulmastif je pes aktivního založení, který s rodinou chovatele s oblibou něco podniká. Vyžaduje však pevné a jednoznačné vedení, aby byl spolehlivý a poslušný. Poněvadž se nerad zříká své osobnosti, pro sportovní aktivity je využitelný jen do určité míry. Vyžaduje po svém majiteli důslednou a odbornou výchovu a miluje zaměstnání se svým pánem. Je výborným hlídacím psem a v krajním případě je i dobrým ochráncem. I když jeví známky nervozity, není primárně agresivní. Je silně poután na svou rodinu a k cizím lidem se chová přátelsky až neutrálně. Není to pes pro pohodlné lidi, ale není ani vysloveně běhavým psem, který by miloval procházky, a nejeví ani sklony k potulování nebo dokonce k pytláctví. Péče o jeho krátkou srst nečiní majiteli tohoto plemene žádné problémy.

BulmastifNázvy ve světě

Anglicky: Bullmastiff

Foto: http://www.akc.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.