Mastif

Mastiff

Oficiální zkratka v ČR: EM
Výška v kohoutku: 70-76 cm
Hmotnost: 70-160 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 264
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6355 zobrazení     1 komentář

Mastif je potomek starých psů, kteří byli využíváni k lovení, například černé zvěře nebo při zápasech s býky nebo medvědy. Tyto velké dogy (zřejmě se jedná o největší psí plemeno světa) objevili při dobývání Británie již Římané a přivezli si je s sebou.

Mastif má využití jako rodinný doprovodný pes. Mastif je, co se týče jeho charakteru klidný, dobrosrdečný a spolehlivý ochránce v rodině jeho chovatele. K lidem i ke zvířatům je velmi tolerantní, ale je poměrně dost teritoriální a jeho projevy hrozby musí být brány vážně. Jinak je ale Mastif také citlivý a vyžaduje vlídné zacházení.

Chovat by toto plemeno měli pouze zkušenější chovatelé v oblasti kynologie. Jedná se totiž o náročného psa, který potřebuje dostatečný životní prostor a kontakt s rodinou. Podřizuje se osobě, kterou uznává. Jeho vedení musí být jak přísné, tak i laskavé. Nikdy z něj ovšem nevychováme poslušného na slovo. Mastif není vhodný pro aktivní lidi, kteří by si s ním chtěli hodně užít. Toto plemeno miluje procházky v teplejším počasí, jde o velmi klidného čtyřnohého psa vhodného pro chovatele, který s ním bude rád trávit jeho volný čas a nebude jej soustavně zaměstnávat. O krátkou srs lze snadno pečovat. Mastif slintá přes visící pysky.

MastifNázvy ve světě

Anglicky: Mastiff

Foto: www.celysvet.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

23.03.2019, 17:02
Myslela jsem, že největší psí plemeno je chrt.