Německá doga

Deutsche Dogge

Oficiální zkratka v ČR: ND
Výška v kohoutku: 70 cm i víc
Hmotnost: 55-75 kg
Délka života: 10 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 235
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4735 zobrazení     0 komentářů

Německá doga je potomek středověkých loveckých psů a býkohryzů. V roce 1878 byli různě silní a velcí psi zahrnuti do plemene Německá doga. Je to jedno největších plemen dogovitých psů.

Dnes se Německá doga využívá jako doprovodný pes. Přes svůj respekt a budící vzhled je to velmi citlivý, inteligentní, přátelský a laskavý pes, který je tolerantní k dětem, k cizím lidem si ale zachovává určitý odstup. Německá doga by měla být sebejistá, snadno ovladatelná a učenlivá, nebojácná, ale ne agresivní. Je to teritoriálně založený pes; zatímco v cizím prostředí se chová spíše zdrženlivě, ve svém revíru cizí psy nesnáší. Dokáže být ostražitá a obranyschopná.

Nezbytná je odborná po majiteli tohoto krásného plemene, laskavá a důsledná výchova. Doga se podřizuje pouze chovateli, kterého ona sama uznává. Bez přirozené autority chovatele by se tento silný a obrovitý pes nedal za žádných okolností zvládnout. Jeho chov je velmi náročný, protože vyžaduje úzký kontakt s rodinou a velký životní prostor. Německá doga musí být vychovávána a socializována od raného věku. Není vhodná do městského prostředí. Krátká a přiléhavá srst nevyžaduje velkou péči. Na druhé straně neposkytuje dogám žádnou ochranu.

Německá dogaNázvy ve světě

Anglicky: Great Dane, Německy: Deutsche Dogge

Foto: http://www.snautz.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.