Černý teriér

Tchiorny Terrier

Oficiální zkratka v ČR: CET
Výška v kohoutku: 64-72 cm
Hmotnost: 50-75 kg
Délka života: 12 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 327
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2938 zobrazení     1 komentář

Černý teriér je původem plemeno ostrého strážného psa, vyšlechtěné v sovětské armádě. Šlechtitelský program se ale nezdařil. Pes byl fixován na svého chovatele, ti se ale často střídali a psi tím trpěli. V současné době se selekce zaměřila na šlechtění doprovodného psa. Dnešním využitím je Černý teriér hlídací a doprovodný pes.

Černý teriér je silně teritoriálně založený, nadaný a chápavý pes. Ve vztahu k cizím lidem je poměrně nedůvěřivý a uplatňuje proti nim dobře vyvinutý hlídací instinkt. Nadále si ponechal všechny rysy obranného a ochranného plemen psa.

Černý teriér je velmi vázán na určitou osobu. Jestliže je přiměřené a odborně vychováván, stává se z něj dobře vychovaný pes. Pokud jsou mu v raném mládí vtiskovány dobré vlastnosti a je vhodně socializován, může ve svém revíru akceptovat i hosty. V rodinném kruhu je velmi příchylný a přátelský. Každý den vyžaduje intenzivní zaměstnání i různé hry, které zaměříme na výchovu k poslušnosti a podporu hlídacího pudu. Několikrát denně je třeba s ním vycházet na procházku do volné přírody, proto se nehodí pro pohodlné lidi. Aby se o jeho srst dalo dobře pečovat, musí se trimovat. Po splnění tohoto požadavku jeho srst téměř nelíná.

Černý teriérNázvy ve světě

Anglicky: Black Russian Terrier

Foto: http://www.pies.pl

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

21.07.2016, 22:18
Jedno z najlepsich plemien ake poznam... jedina nevyhoda je dlha srst...