Knírač střední

Schnauzer

Oficiální zkratka v ČR: KS
Výška v kohoutku: 45-50 cm
Hmotnost: 14-20 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 182
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4409 zobrazení     0 komentářů

Původem je Knírač střední farmářský a stájový pes, hlídač a také lovec potkanů. Původní pes, tzv. „Rattler" (přeloženo: pes chytající potkany), pochází z jižního Německa, kde žil ve stájích a stodolách, aby hubil hlodavce a hlídal celou usedlost. Využitím je Knírač střední rodinný doprovodný pes.

Střední knírač je ostrý, nebojácný, živý a temperamentní pes, který se vyznačuje stoickým klidem. Má dobrou povahu, je velmi sebevědomý a sebejistý a není ochotný se podřizovat. Primárné není agresivní, ale neuhýbá z žádného konfliktu. Je nepodplatitelný a vždy připravený bránit svého pána i jeho majetek. Vyznačuje se chytrostí a učenlivostí.

Střední knírač má silnou osobnost a je ideálním psem pro lidi s oplývající přirozenou autoritou. Při důsledné, nikoliv tvrdé, výchově se stává poslušným a fixovaným na svého pána. K cizím lidem se chová lhostejně až nepřístupné. Je to příjemný a robustní doprovodný pes, kterého můžeme využít pro mnoho psích sportovních aktivit. Knírač střední miluje dlouhé procházky a zaměstnání. Pak se chová doma klidně a věnuje se své hlídací činnosti. Zůstává hravý až do vysokého stáří. Péče o srst spočívá v jejím trimování. Výhodou je, že jeho srst téměř nelíná.

Knírač středníNázvy ve světě

Anglicky: Schnauzer

Foto: http://www.akc.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.