Opičí pinč

Affenpinscher

Oficiální zkratka v ČR: OP
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 4 kg
Délka života: 14-15 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 186
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5094 zobrazení     3 komentáře

Opičí pinč je hrubosrstý trpasličí pinč s opičím výrazem ve tváři, byl vyšlechtěn již ve středověku. Tradovalo se, že jde o křížence mezi opicí a psem (odtud pochází také jeho jméno). Jedno z nestarších zachovaných plemen psů, vyšlechtěné pro odchyt hlodavců.

Dnes se opičí pinč využívá jako doprovodný pes.

Jedná se o nelekavé, ostražité, svéhlavé někdy také popudlivé stvoření. K cizím lidem se chová nepřístupně až odpudivě a totéž platí pro jeho vztah s ostatními psy. Ve svém pánovi se vidí. Je sice malý vzrůstem, ale velkou a silnou osobností, která ví, co chce a jak se o to prosadit.

Ten, kdo se tuto svéráznou psí bytost naučí milovat, najde v opičím pinčovi jemného a oddaného průvodce, který zůstává trvale věrný svému pánovi. Sice, jak se naskytne jen malá příležitost, ihned štěká, ale jeho hlasový projev není nijak silný. Je to přizpůsobivé plemeno psa, vhodné pro chov na venkově, ve městě, v rodinách i u osamělých lidí. Je dobrým společníkem jak na cestách, tak i doma. Podstatné pro něho je, aby nalezl přítele, se kterým by se mohl na procházkách a při různých psích hrách doslova vyřádit. Opičí pinč má ztvrdlou a rozcuchanou srst, kterou je třeba trimovat. Toto plemeno líná jen nepatrně.

Opičí pinčNázvy ve světě

Anglicky: Money Dog, Německy: Affenpinscher

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

12.07.2019, 14:58
Dívala jsem se na různá srovnání, i jsem to konzultovala s veterinářem, a došla jsem k závěru, že nejlepší složení mají pamlsky BRIT FUNCTIONAL SNACK, které napravují trávení, díky výtažkům z cukrového žlutého melounu.
11.07.2019, 13:54
Má Váš pes nějaké oblíbené pamlsky? a jak jsou na tom z hlediska složení? orientujete se v tom někdo?
21.11.2017, 18:03
Jéé