Německý pinč

Pinscher

Oficiální zkratka v ČR: NP
Výška v kohoutku: 45-50 cm
Hmotnost: 14-20 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 184
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8938 zobrazení     0 komentářů

Německý pinč je původem strážný pes a objevuje se ve stájích a na selských dvorech (usazovaný jako zdatný hubitel potkanů). Původně jde o hladkosrstou variantu knírače, který byl někdy nazýván hrubosrstým pinčem.

Německý pinč je využíván jako hlídací a doprovodný pes.

Charakter tohoto plemene je živý a temperamentní, je to sebejistý a vyrovnaný pes, vyznačující se chytrostí a submisivností. Německý pinč se chová teritoriálně, je ostražitý, ale žádný hafal. Často má dobře vyvinutý lovecký pud a je vášnivým hubitelem potkanů a myší.

Pokud tohoto pinče budeme vychovávat s opatrností i důsledností a s aplikací získaných zkušeností, vychováme si příjemného, robustního, ne nedůtklivého rodinného společníka, který se nevzdává své osobnosti, i když se rád podřídí vedení chovatele. Dá se využít pro nejrůznější psí sportovní aktivity, ale nedá se příliš snadno vést a při soutěžích může způsobit potíže. Poskytneme-Ii mu dostatek příležitostí k pohybu a zajistíme i vhodné zaměstnání, bude z něj ideální bytový pes i bezkonfliktní průvodce na cestách. O krátkou srst, která přiměřeně líná, se dá snadno pečovat. Za nepříznivého počasí mu neposkytuje tato krátká srst dostatečnou ochranu.

Německý pinčNázvy ve světě

Anglicky: German Pinscher

Foto: http://www.completedogsguide.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.