Australský honácký pes

Australian Cattledog

Oficiální zkratka v ČR: ACD
Výška v kohoutku: 43-51 cm
Hmotnost: 16-25 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 287
Využití: společník, pastevecký
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10503 zobrazení     0 komentářů

Jedná se o Australské honácké plemeno psa, vyšlechtěné z různých ras evropských přistěhovaleckých psů včetně dinga. Štěňata se rodí u tohoto plemene bíle strakatá s pálením. Později se prosadí strakaté zbarvení.

Australský honácký pes je všestranně využitelný farmářský a sportovně založený doprovodný pes.

Australský honácký pes se dokáže prosadit. Je to energický honič, který umí zvládat velká stáda skotu ve volné přírodě. Australský honácký pes je velmi silný, vytrvalý a obratný. Co se týče charakterových vlastností, je to spolehlivý ochránce s vrozenou nedůvěřivostí k cizím psům ve vlastním revíru. Australský honácký pes je inteligentní, učenlivý, pracovitý a velmi samostatný.

Bezpodmínečně vyžaduje od svého majitele důsledné vedení a pověřování různými úkoly. Je vhodným psem pro provádění nejrůznějších sportovních aktivit. Jeho vedení ale znesnadňuje jeho inteligence a samostatné jednání. Toto australské plemeno je vhodné pouze pro takové začátečníky, kteří jsou ochotni se stále učit a co nejvíce se svému psu věnovat. Jak jméno psa napovídá, není vhodný pro pohodlné chovatele ani pro městské prostředí. O srst tohoto plemen se dá snadno pečovat, i když pes silně líná.

Australský honácký pesNázvy ve světě

Anglicky: Australian Cattle Dog

Foto: http://www.hdwallpapersinn.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.