Bílý švýcarský ovčák

Berger Blanc Suisse

Oficiální zkratka v ČR: ACO
Výška v kohoutku: 55-65 cm
Hmotnost: 27-40 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 347
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10878 zobrazení     3 komentáře

Bílý švýcarský ovčák je v německém standardu nepovolená barevná varianta německého ovčáka, šlechtěného v USA a také v Kanadě a tamtéž zaneseného do plemenné knihy jako německý ovčák. V Evropě se mohl etablovat jako plemeno, jehož uznání FCI se uskutečnilo přes Švýcarsko, kde žily první importy z USA a Kanady. Ze Švýcarska se toto plemeno rozšířilo až do celé Evropy. Bílý švýcarský ovčák je rodinný doprovodný pes.

Bílý švýcarský ovčák je pozorný hlídač a přátelský a velmi učenlivý pracovní pes. Je temperamentní, nejeví známky nervozity, k cizím lidem se příležitostné chová zdrženlivé; vylučuje se agresivita. Je sebevědomý, ale ochotný se podřídit.

Tento temperamentní pracovní pes vyžaduje po svém majiteli laskavou, ale důslednou výchovu. Není to pes pro pohodlné lidi nebo dokonce pokojové kanape. Vyžaduje dostatečný pohyb, proto je Bílý švýcarský ovčák vhodný pro provádění různých sportovních aktivit a dá se z něho vychovat i dobrý záchranný pes. Výchova k obraně nebyla vyžadována. Miluje kontakt s rodinou, se kterou se dobře sžívá, zejména je-li tělesně i dostatečně duševně vytížený. Bílá (dlouhá nebo krátká) srst nevyžaduje po jeho pánovi velkou péči, i když silně líná.

Bílý švýcarský ovčákNázvy ve světě

Anglicky: White Swiss Shepherd Dog, Francouzsky: Berger Blanc Suisse

Foto: http://wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

14.04.2022, 10:07
Super pes. Hodí se pro lidi aktivní.
21.08.2019, 00:24
Nádherný pes.
09.09.2016, 07:29
Ahoj sem gay