Saarlosův vlčák

Saarloos Wolfhond

Oficiální zkratka v ČR: SAV
Výška v kohoutku: 63,5-66 cm
Hmotnost: 36-41 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 311
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4670 zobrazení     0 komentářů

Při šlechtění tohoto plemene, bylo původní snahou chovatele Leenderta Saarlose vyšlechtění „spotřebního“ psa s přirozenými vlastnostmi, geneticky fixovanými křížením německého ovčáka a vlka. Původního cíle ale nebylo dosaženo, a tak vznikl pouze pes s výrazně původními prvky chování.

Saarlosův vlčák je dnes využíván jako doprovodný pes. Saarlosův vlčák je velmi živý pes plný energie, s nezávislým chováním a charakterem odmítajícím podřízení. Na svého pána je však vázán, zatímco k cizím lidem se chová rezervovaně a nedůvěřivě. Co se týče jeho chování, je velmi obezřetný, se silně vyvinutým únikovým pudem.

Jde o velmi problematického až problémového psa, s nímž si poradí pouze zkušení kynologové, dokonale obeznámení s jeho povahou. Je to velmi svéhlavý pes, který se podřizuje pouze v případě, jestliže sám přijme vedení. Nelze jej vychovávat přísně nebo tvrdě, jedinou cestou je pochopení jeho osobnosti a akceptování jeho nezávislosti.

Saarlosův vlčák vyžaduje pohyb a vhodné zaměstnání, odpovídající jeho charakteru. Saarlosovu vlčákovi vyhovuje například strážení velké a dobře jištěné usedlosti. Péče o jeho srst je pro jeho majitele poměrně snadná. Pes silně líná.

Saarlosův vlčákNázvy ve světě

Anglicky: Saarloos Wolfhound

Foto: http://elite-pets.narod.ru

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.