Beauceron

Berger de Beauce

Oficiální zkratka v ČR: BC
Výška v kohoutku: 61-70 cm
Hmotnost: 30-50 kg
Délka života: 11-13 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 44
Využití: služební
velikost písma:  A A A
14.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6781 zobrazení     0 komentářů

Beauceron je přechodná forma od pasteveckého k ovčáckému psu v nížinných oblastech severní Francie.

Původně bylo toto plemeno využíváno jako nadháněč prasat, dnes je Beauceron především sportovní, služební a také ochranný pes; v Německu je využíván více jako doprovodný pes.

Beauceron je nebojácný, sebevědomý pes s výborným ochranným pudem, se sklonem k dominanci. Je klidný, s mírným temperamentem, ovšem silně teritoriálně orientovaný. Tím pádem je spolehlivý hlídač, který jen velmi nerad ve svém revíru strpí cizího psa.

Tento velký, silný, samostatně se rozhodující pes vyžaduje od svého pána důslednou a citlivou výchovu. Beauceron není vhodným psem pro začátečníky ani pro lidi bez přirozené autority. Jako pracovní pes s velkou zodpovědností je schopen nejen se prosazovat, ale i přebírat vedení. Chce a musí pracovat. Poněvadž je ochoten jen k částečnému submisivnímu chování, stává se velmi náročným jak při výchově, tak i při vytíženém zaměstnání. Beauceron je aktivní nezávisle na počasí a můžeme jej doporučit jako rodinného a hlídacího psa na venkovských sídlištích. Jeho krátká a tuhá srst nevyžaduje od majitele velkou péči, i když srst tohoto plemene poměrně silně líná.

BeauceronNázvy ve světě

Anglicky: Bauce Shepherd, Francouzsky: Berger de Beauce

Foto: http://www.chiens-de-france.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.