Belgický ovčák Malinois

Chien de Berger Belge - Malinois

Oficiální zkratka v ČR: BOM
Výška v kohoutku: 61-66 cm
Hmotnost: 28 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 15
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
14.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5658 zobrazení     1 komentář

Až do konce 19. století se v Belgii vyskytovalo mnoho druhů hlídacích psů. Se stále se zvětšujícím zájmem o plemenný chov psů bylo po odborné konzultaci s profesorem A. Reulem vybráno několik blízce příbuzných psů, z nichž bylo řízenou selekcí ve třech generacích vyšlechtěno uznané plemeno, od roku 1901 byl Belgický ovčák Malinois zanesen do plemenné knihy. Původní oblastí tohoto plemene je oblast kolem obce Malině nebo Mechelen.

Belgický ovčák Malinois je především sportovní a velmi oblíbený služební policejní pes, v posledních letech šlechtěný a využívaný také jako sportovní a všestranný a ochranný pes. Patří do skupiny uznaných plemen služebních psů.

Belgický ovčák Malinois je ostražitý, čilý, překypující vitalitou a energií, vždy připravený k akci, často se sklonem k přehnané, sotva ukojitelné pracovní horlivosti. Malinois je inteligentní, pracovitý a učenlivý pes, hodící se pro aktivní lidi.

Jde o plemenné psy se sportovními ambicemi, a proto je nelze využít jen jako doprovodné. Malinois vyžaduje zaměstnání, pohyb a odborné vedení. Tento pes není vhodný pro lenochy a začátečníky. Péče o krátkou srst tohoto plemene (tzv. vlas) je sice poměrně snadná, ale vcelku dost silně líná

Belgický ovčák MalinoisNázvy ve světě

Anglicky: Chien de Berger Belge - Malinois

Foto: http://yazane2.byethost4.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

07.04.2022, 09:14
Malinois neboli belgický ovčák krátkosrstý je pracovité plemeno, které se hodí pro sportovně založené rodiny. A pro policejní účely. Nehodí se pro lidi kteří chtějí být na pohovce a pro rodiny s malými dětmi. Hodí se na všechny disciplíny.