Belgický ovčák Groenendael

Chien de Berger Belge - Groenendael

Oficiální zkratka v ČR: BOG
Výška v kohoutku: 60-66 cm
Hmotnost: 28 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 15
Využití: společník, hlídací
velikost písma:  A A A
14.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5028 zobrazení     1 komentář

 Až do konce 19. století bylo v Belgii chováno mnoho druhů hlídacích psů. V souladu s novým zájmem o chov plemenných psů bylo po odborné poradě s profesorem Reulem vybráno několik blízce příbuzných chovných exemplářů, z nichž bylo v průběhu tří generací vyšlechtěno uznané plemeno Belgický ovčák groenendael, od roku 1901 zapsané do plemenné knihy.

Tento belgický ovčák představuje dlouhosrsté, jednobarevně černé plemeno, které se vyvinulo v okolí vesničky Groenendael (odtud pochází jeho jméno).

Belgický ovčák Groenendael je sportovní, rodinný doprovodný pes. Jedná se o ostražitého, čilého, velmi živého psa, který je v jakékoliv situaci připravený k obraně chovatele i jeho majetku. Toto plemeno je také inteligentní, pracovité a učenlivé.

Tento druh belgického ovčáka vyžaduje těsný kontakt s rodinou, ve které žije, a smysluplné zaměstnání. Je to přizpůsobivý, dobře ovladatelný pes, který vyžaduje včasný výcvik, důslednou výchovu a sportovní aktivitu jakéhokoliv druhu. Belgický ovčák Groenendael je velmi čilý a vykazuje schopnosti záchranného psa. Není to ale typický rodinný pes a zejména není vhodný pro pohodlné lidi, protože toto plemeno psa chce být neustále aktivní. Vyžaduje pravidelnou, ale ne přehnanou péči.

Belgický ovčák GroenendaelNázvy ve světě

Anglicky: Chien de Berger Belge - Groenendael

Foto: http://sosbergersbelges.naturalforum.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

14.07.2019, 13:04
Nádhera.