Chřestýš mexický

Crotalus basiliscus

Výskyt: Stepi Mexika
Velikost: 150-200 cm
Krmivo: Potkani, myši, morčata
velikost písma:  A A A
17.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5390 zobrazení     0 komentářů

Chřestýš mexický se vyskytuje ve volné přírodě v západním pobřeží Mexika, kde obývá zejména úzký pruh tzv. trnité stepi. Žije na zemi, v roští a na nízkých stromech.

Délka těla se pohybuje u tohoto druhu v rozmezí 150-200 centimetrů, vzácněji je tento druh i o něco delší. Základní zbarvení chřestýše mexického může být žlutohnědé, hnědé nebo červenohnědé. Na hřbetě je kosočtvercová kresba, která se ale jen nepatrně odlišuje od základního zbarvení těla. Tmavší kosočtverce jsou lemované světlejší řadou šupin. Hlava tohoto chřestýše je většinou světlá, s tmavší kresbou, která se rozkládá od oka až po zadní část ústní ho otvoru. O účinnosti jedu tohoto hada není dodnes moc známo.

Terárium pro jednoho chřestýše mexického dlouhého kolem 1,5 metru musí mít rozměry alespoň 150 x 80 x 80 centimetrů. Pokud mu nabídneme větší rozměry terária, uděláme jenom správně. Poněvadž má rád intenzívní osvětlení, musíme pro terárium vyhledat co nejsvětlejší stanoviště. Na dno je vhodné použít směs jílu nebo rašeliny a také písku. Skrýše vybudujeme ze stabilní sestavy kamenů; scházet nesmí ani nádoba se stále čistou vodou.

Chřestýš mexický má v oblibě nejraději myši, ale i potkany a také morčata.

Chřestýš mexickýNázvy ve světě

Anglicky: Basilisk Rattlesnake, Německy: Basilisken-Klapperschlange

Foto: http://www.flickr.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.