Užovka proužkovaná, subsp. sirtalis

Thamnophis sirtalis sirtalis

Výskyt: USA
Velikost: 60-130 cm
Počet mláďat: 10-40 ks
Krmivo: Ryby, mladé myši
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8003 zobrazení     0 komentářů

Užovka proužkovaná subspecie sirtalis je rozšířena v USA: obývá celý východ, od severu až po jižní Texas.

V dospělosti dorůstá délky těla v rozmezí od 60 do 130 centimetrů. Tento poddruh užovky proužkované má tmavé tělo s krémovými podélnými pruhy. Menší jedinci jsou zpravidla samečci.

Pro jeden pár těchto užovek budeme potřebovat terárium o minimální velikosti 150 x 60 x 80 centimetrů. Pro každého dalšího jedince musíme plochu zvětšit alespoň o 20 procent. Dno může být složené z bukových štěpků, oblázkového štěrku nebo z plochých kamenů (tzv. placáků). Důležité je, aby dno terária bylo udržováno ve stále suchém stavu. Požadovanou relativní vlhkost udržuje vyhřívaná nádrž s vodou, proto odpadá rosení. Neméně důležitá je péče o vodní nádrž, kterou musíme pravidelně čistit a vodu v ní filtrovat. K zařízení patří také několik větví k lezení, stejně jako rostliny a kusy korku, které poslouží k vybudování úkrytů. Ačkoliv se většinou jedná o terestrické hady, přesto někdy lezou tyto užovky i po větvích.

Užovka proužkovaná subspecie sirtalis konzumuje ryby a kousky rybího masa a novorozené myši. Mláďata krmíme každý pátý až šestý den, adultní jedince pak postačí krmit jedenkrát týdně.

Užovka proužkovaná, subsp. sirtalisNázvy ve světě

Anglicky: Eastern Garter Snake

Foto: http://www.fcps.edu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.