Užovka druhu Thamnophis sauritus

Thamnophis sauritus

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: 46-86 cm
Počet mláďat: 4-27 ks
Krmivo: Ryby, myši
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5644 zobrazení     1 komentář

Užovka druhu Thamnophis sauritus obývá ve volné přírodě východní část Severní Ameriky. Tento druh žije pouze v těsné blízkosti vod.

Délka těla se u dospělců pohybuje asi kolem jednoho metru. Popisovány jsou čtyři poddruhy této užovky. Samečci užovky druhu Thamnophis sauritus jsou podstatně menší než samičky. Břišní strana je bělavá až nažloutlá.

Minimální rozměry terária pro chov jednoho páru jsou 120 x 75 x 100 centimetrů. Pro každého dalšího chovaného jedince musíme základní plochu terária zvětšit o 20 procent. Pro úpravu dna je vhodné použít bukové štěpky, jemnější štěrk (kulaté oblázky) nebo ploché kameny (tzv. placáky). Důležité je udržovat substrát stále suchý. Vzhledem k tomu, že potřebnou relativní vlhkost dodá do terária vyhřívaná vodní nádrž, nemusíme je pravidelně rosit. Abychom nesnižovali pohodu chovaných užovek, musíme vodní nádrž pravidelně čistit a vodu filtrovat přes výkonný filtr. Do terária musíme přidat větve k lezení, které dobře upevníme, rostliny a několik kusů korku k vybudování úkrytů.

Užovka druhu Thamnophis sauritus požírá ryby, rybí filety a novorozené myši. Mláďata tohoto druhu krmíme každý 5. až 6. den, adultní jedince pouze jedenkrát týdně.

Užovka druhu Thamnophis sauritusNázvy ve světě

Anglicky: Eastern Ribbon Snake

Foto: http://www.herp-pix.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

19.06.2021, 11:24
tento,had,sice,jedovatý,neni
ale,vyskytuje,se,hodně,na,borneu
i,v,jižni,americe,i,v,mexiku