Užovka páskovaná

Nerodia fasciata

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: 110-150 cm
Počet mláďat: 10-20 ks
Krmivo: Ryby
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5805 zobrazení     1 komentář

Užovka páskovaná obývá celou Severní Ameriku.

Délka těla dosahuje až 110 centimetrů, maximálně 160 centimetrů. Samečci jsou menší než samičky. Užovka páskovaná se dožívá v optimálních podmínkách až deseti let.

Pro jeden pár dospělých jedinců je vhodná nádrž o minimálních rozměrech 170 x 70 x 70 centimetrů. Větší prostor by ale nebyl rozhodně na škodu. Vodní oddíl terária by měl zaujímat vždy 30 až 40 procent celkové plochy. Na dno suchozemské části nádrže položíme jemný štěrk, písek, korek nebo štěrkovou půdu. Abychom chované užovce zajistili maximální pohodu, musíme v suchozemské části akvaterária upevnit několik větví, po kterých by mohla lézt. Tyto větve by měly na několika místech přesahovat nad vodní hladinu akvaterária. Dále v suchozemské části vybudujeme několik korkových skrýší.

Užovka páskovaná požírá hlavně ryby. Z živé potravy jsou vhodné například závojnatky, zlatí karasi a různé jiné, sportovními rybáři chytané bílé ryby. Dále můžeme užovkám nabízet i pstruží filety nebo korušky. Poněvadž užovka páskovaná je velmi žravá, vyvarujeme se překrmování. Při společném chovu s jinými užovkami krmíme každého jedince odděleně. Během svlékání a až tři dny po svlékání nekrmíme už vůbec.

Užovka páskovanáNázvy ve světě

Anglicky: Southern Water Snake, Německy: Gebänderte Wassernatter

Foto: http://www.phsource.us

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

24.05.2021, 21:51
užovka,páskovana
jest,zmii,podobna
ale,kurva,nebojte
se,jedovatá,teda
neni