Užovka chřestýší

Nerodia taxispilota

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: 120-150 cm
Počet mláďat: 14-58 ks
Krmivo: Ryby
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5205 zobrazení     0 komentářů

Užovka chřestýší obývá ve volné přírodě USA, od Virginie až po Alabamu. Žije zde na březích jezer a řek, ale najdeme ji i v bažinách.

Délka těla se u dospělých jedinců pohybuje mezi 120-150 centimetry, maximálně muže délka dosáhnout až 170 centimetrů. Užovka chřestýši má velké zavalité tělo, které je světle až tmavě hnědě zbarvené. Na těle má tři řady více nebo méně kvadratických a předsunutých skvrn. Břišní strana těla je žlutá a skvrnitá. Samečci jsou menší než samičky. Tato užovka je schopna v nebezpečí vylučovat páchnoucí anální sekret.

Pro dva dospělé jedince, z nichž jeden měří asi 150 centimetrů, musí mít terárium rozměry alespoň 180 x 90 x 90 centimetrů. Vodní oddíl by měl zaujímat 50 procent z celkové plochy terária. Důležité je, aby v suchozemské části terária bylo mnoho větví k lezení a aby užovky měly možnost se ukrývat, například pod velké kusy kůry korkovníku. Alespoň na jednom místě by měly větve přesahovat nad vodní hladinu.

Při práci v teráriu (například při čistění) si musíme počínat opatrně, neboť kousnutí je náhlé a velmi bolestivé.

Užovka chřestýší požírá ryby. Při chovu v páru nebo ve skupině je třeba jednotlivé hady při krmení od sebe oddělit kvůli jejich zvýšené agresivitě.

Užovka chřestýšíNázvy ve světě

Anglicky: Brown Water Snake, Německy: Braune Wasserschlange

Foto: http://www.ohio.edu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.