Korálovka sedlatá sinalojská

Lampropeltis triangulum sinaloae

Výskyt: Severní Amerika
Velikost: 100-120 cm
Počet vajec: 5-10 ks
Inkubace: 60 dnů
Krmivo: Drobní hlodavci
velikost písma:  A A A
28.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8685 zobrazení     1 komentář

Korálovka sedlatá sinalojská obývá Mexiko: stát Sinaloa a sousedící státy.

V dospělosti dorůstá tento druh délky těla mezi 100-120 centimetry. Základní zbarvení této subspecie je červené. Její černá hlava má na čenichu drobné bílé skvrny. Bíle až krémově zbarvené prstence jsou nahoře i dole černě lemované a téměř vždy probíhají kolem dokola. Poněvadž korálovka sedlatá sinalojská loví především drobné hlodavce, vyskytuje se často v blízkosti zemědělských usedlostí. Popisuje se více než dvacet poddruhů, na které odkazujeme do odborné literatury.

Pro jednoho až dva hady musíme založit terárium o minimálních rozměrech 120 x 80 x 60 centimetrů. Dno terária by mělo být složené ze směsi písku a rašeliny. Důležitá pro pohodu korálovky je přítomnost velké nádoby s vodou, kterou bude zvíře s oblibou navštěvovat. Stejně tak nesmí v teráriu chybět ani četné skrýše vybudované z kamenů a několika kusů kůry korkovníku, které poskytnou chovancům důležitý pocit bezpečí. Korálovka sedlatá sinalojská dodržuje pravidelný 24hodinový rytmus pohybové aktivity s 12hodinovou světlou fází dne.

Vhodným krmivem pro tohoto hada jsou drobní hlodavci, například mláďata myší. Tento poddruh korálovky je vždy při chuti.

Korálovka sedlatá sinalojskáNázvy ve světě

Anglicky: Sinaloan Milk Snake

Foto: http://commons.wikimedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

03.04.2017, 17:54
Kde ji sehnat,kolik stoji.