Štír nejjedovatější obývá ve volné přírodě blízký východ přes severní Afriku a od Arabského poloostrova až po Turecko. V této domovině obývá aridní pouštní oblasti.
Nejčastěji dorůstá tento druh délky těla 6-10 (méně často až 14) centimetrů. Tělo je protažené dé délky; samečci mají 33-36 smyslových hřebínků, samičky jich mají „pouze“ 28-32. Základní zbarvení se pohybuje od pískově žluté až po béžové oranžovou a je závislé na místě původu. Mláďata mají černý hřbet, který ale s postupujícím věkem zesvětlá.
Pro jednoho štíra nejjedovatějšího potřebujeme terárium o minimální velikosti 30 x 30 x 20 centimetrů. Dno, složené ze směsi jílu a písku, by mělo mít výšku asi 8 nebo i 10 centimetrů. K úkrytu postačí vložit do terária kus korku, pod kterým si chovaný štír zpravidla vyhloubí tunel. Tento druh nesnáší vysokou relativní vlhkost vzduchu a tekutinu přijímá pouze v podávané potravě. Z těchto důvodů přidáváme do terária každé dva až tři týdny malou lžičku akvagelu. K manipulaci v nádrži musíme bezpodmínečně používat dlouhou pinzetu a bezpečnostní ochranné rukavice. Navíc musíme terárium z bezpečnostních důvodů vždy uzamknout.
Štír nejjedovatější bývá v zajetí krmen cvrčky a sarančaty.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel
Doporučuji aspoň jednou v textu uvést latinský název Vámi myšleného zvířete.
Český si může vymyslet každý a je zcela nesměrodatný.
Jinak, podle uvedeného výskytu, máte nejspíš namysli štíra rodu Leirus, potažmo Androctonus.