Sklípkan kadeřavý

Brachypelma albopilosum

Výskyt: Střední Amerika
Velikost: 80 mm
Březost: 2-4 měsíce
Počet vajec: 400 ks
Krmivo: Cvrčci, mouční červi
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10560 zobrazení     1 komentář

Sklípkan kadeřavý je domovem ve střední Americe - Kostarika, Guatemala, Panama a Honduras.

Velikosti dorůstá v dospělosti maximálně 8 centimetrů. Je tmavohnědě zbarvený a na celém těle má světle hnědé kadeřavé chlupy. Samečci mají na spodní straně zadečku (nad epigastrální rýhou) tmavě zbarvenou oblast okrouhlého tvaru. U samiček je v této rýze vidět asi devět milimetrů široká štěrbina.

Sklípkan kadeřavý patří mezi nejmírumilovnější druhy sklípkanů, díky této vlastnosti je řazen mezi bezproblémové a dobře chovatelné sklípkany. Pro jeden exemplář potřebujeme terárium o minimálních rozměrech 30 x 30 x 20 centimetrů, které bude mít dno vytvořené z 6-7 centimetrů vysoké vrstvy kokosového humusu nebo zeminy. Aby se sklípkan do humusu nepropadal, musíme podklad dobře udusat. Do terária umístíme rovněž napájecí misku o průměru 8 centimetrů, s korkovým ostrůvkem pro krmný hmyz, a dále prohnutý kus kůry korkovníku, pod kterým se bude sklípkan ukrývat.

Jako krmivo slouží v zajetí zophobas, cvrčci a mouční červi. Adultním samičkám podáváme čas od času novorozené myši, sarančata nebo šváby. Sklípkana kadeřavého lze navyknout i na mrtvou potravu, se kterou pak bývá zpravidla velmi spokojený.

Sklípkan kadeřavýNázvy ve světě

Anglicky: Honduras Curly Hair Tarantula, Německy: Kraushaar-Vogelspinne, Holandsky: Krulhaarvogelspin, Chorvatsky: Honduraški dlakavi pauk ptičar, Polsky: Ptasznik kędzierzawy

Foto: http://ptasznikowate.pl

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

16.03.2022, 16:41
Doby den jak se máte