Sklípkan Brocklehurstův

Acanthoscurria brocklehursti

Výskyt: Brazílie
Velikost: 90 mm
Krmivo: Cvrčci, švábi, sarančata
velikost písma:  A A A
31.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5555 zobrazení     0 komentářů

Sklípkan Brocklehurstův obývá ve volné přírodě Brazílii. Tento druh se vyskytuje v suchých oblastech, kde žije pod kameny, v blízkosti stromů a ukrývá se v různých zemních norách.

Velikosti dorůstá tento sklípkan maximálně 9 centimetrů (rozpětí nohou může být až k 20 centimetrům). Základní zbarvení sklípkana Brocklehurstova je syté černé, kloubní spoje a články končetin jsou bělavé až béžové.

Pro jeden exemplář budeme potřebovat terárium o minimálních rozměrech 40 x 40 x 30 centimetrů. Dno terária by mělo být pokryté vrstvou humusu nebo nějakým podobným substrátem, ve kterém by tento sklípkan mohl i hrabat, což dělá s oblibou. Dále je třeba postarat se o úkryt, který vytvoříme z kůry korkovníku nebo z jiného srovnatelného materiálu a chovanec tak získá pocit bezpečí. Terárium kompletuje napájecí miska s ostrůvkem z kůry korkovníku, na který se může uchýlit krmný hmyz, aby se neutopil. Sklípkan Brocklehurstův patří mezi velmi robustní „bombardizující“ pavouky, s mírným ofenzivním chováním. Tento sklípkan se často zdržuje i mimo svůj úkryt.

Jako potravu předkládáme běžný hmyz, který tvoří například cvrčci a sarančata. Sklípkan je mimořádně žravý a přijme všechno, co je mu jeho chovatelem nabídnuto.

Foto: http://tarantulas.tropica.ru

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.